Kontaktujte
nás
+420 727 868 131

NOVINKY rss

Zajímá vás co je to Pole Dance?

24.1.2016

Zajímá vás co je to Pole Dance?Pole Dance je tanec u tyče nebo snad spíše tanec na tyči. Jedná se o sportovní disciplínu a zároveň umění, které v sobě spojuje prvky tance, gymnastiky, ale také fitness. Pole Dance patří do kategorie tzv. aerial skills („vzdušné sporty“), kam patří např. také závěsné šály či obruče.


Právě proto, že pole dance spojuje více elementů, může být silový, taneční či více zaměřený na akrobatické prvky. Záleží tedy na každém, jak si pole dance přizpůsobí, a je proto vhodný pro všechny bez ohledu na věk, váhu či pohlaví. Pole dance je nejen zábava, ale rovněž skvělý způsob, jak zpevnit tělo, zejména pak břišní svaly a horní část těla.


Pole dance jako sportovní disciplína vznikl teprve poměrně nedávno a do České republiky se dostal ze západní Evropy a USA. První zmínky o tanči kolem tyče však sahají až do starověku. Kořeny má pole dance i v Asii, konkrétně např. v Indii, kde jde známa sportovní disciplína Mallakhamb kombinující prvky z gymnastiky i bojových umění – původně se přitom jednalo o čistě mužský sport. Další kořeny je možné hledat v Číně, kde tyč dodnes tvoří nedílnou součást tradičního čínského cirkusu.


V Pole dance se celosvětově konají různé soutěže, a to i v České republice (první mistrovství České republiky v pole dance proběhlo již v roce 2012). Dokonce se uvažuje o zařazení Pole dance jako olympijského sportu.


Pokud jste začátečník, na lekci Vám budou stačit legíny a tílko. Cvičí se naboso nebo v ponožkách, takže nepotřebujete ani žádnou speciální obuv. Pokročilejší kurzisté pak na lekci nosí kraťásky a top, a to z důvodu, aby se tělem udrželi na tyči.

Den otevřených dveří v našem studiu.

9.1.2016

Přesvědčte se na vlastní kůži, že to u nás stojí za to!