Kontaktujte
nás
+420 727 868 131
< návrat zpět

Nejcastejsi dotazyNejčastější dotazy

Co je potřeba ke cvičení?
Jaké jsou zdravotní účinky metody Pilates?
Jak často bych měl(a) cvičit Pilates?
Můžu pomocí metody Pilates zhubnout a zpevnit problémové partie?
Jak je možné, že nejsem po cvičení unavený(á), naopak mi dodá energii?
Jaký je rozdíl mezi Powerjógou a Pilates?

1. Co je potřeba ke cvičení?

Metoda Pilates je velmi přístupná. Pro cvičení Pilates Vám stačí pohodlný sportovní oděv. Není potřeba cvičební obuv.

2. Jaké jsou zdravotní účinky metody Pilates?

Tato metoda je v otázce "vhodnosti", ať se týká tělesné hmotnosti či věku, naprosto bezkonkurenční. Je totiž kondiční i rehabilitační (používá se při rehabilitacích pacientů po úraze či chronických bolestech zad). Při cvičení se nepřetěžujete, takže vašim svalům nehrozí žádné nesrovnalosti a vaše tělo se postupně dostává do harmonie. A co je báječné: cvičení touto technikou vás nevyčerpává. Není totiž o tom, že opakujete cviky tak dlouho, až se vaše svaly unaví, na jejich zpevnění totiž pracujete velmi pozvolna, s pomocí speciální techniky.Pilates je vyvinutý tak, aby vás vybavil přirozenou pohybovou grácií, která se projeví na vašem způsobu chůze. Při delší aplikaci se jistě promítne do vašeho životního pocitu, stylu práce i řešení každodenních pracovních a osobních problémů. Pomocí metody Pilates získáte pružnější tělo, pevné a štíhlé svaly, ploché břicho, štíhlý pas, pevnou kostru a ještě mnohem víc...

Při pravidelném cvičení Pilates můžete očekávat tyto zdravotní účinky:

  • posílení středu těla, tj. svaly břišní, zádové a pánevního dna (pomáhá po porodu, při inkontinenci)
  • protažení zkrácených svalů (zadní strana stehen, krční páteř, prsní svaly atd.)
  • zlepšení koordinace a rovnováhy
  • udržení a zvětšení kloubního rozsahu
  • zlepšení vadného držení těla
  • povzbuzení střevní peristaltiky
  • omezení odvápnění kostí
  • zvýšení vytrvalosti a udržení optimální tělesné hmotnosti
  • zvýšení kapacity plic
  • zlepšení cirkulace krve v dolních končetinách

3. Jak často bych měl(a) cvičit Pilates?

Pokuste se cvičit 2-4 krát týdně, přičemž dny volna mezi lekcemi využijte k odpočinku nebo si dopřejte nějakou kardiovaskulární aktivitu (chůze, jízda na kole, běh, plavání). Pilatesovo cvičení pomůže Vašim nedostatkům a zpevní tělo bez přetrénování, ale žádný fitness program na světě nemůže změnit tělo ze dne na den. Buďte realističtí - krásné tělo ano, ale ne za jeden den. Při správném a pravidelném cvičení, byjste měli začít vidět a cítit výsledky cvičení zhruba po 10-15 lekcích.

4. Můžu pomocí metody Pilates zhubnout a zpevnit problémové partie?

Cvičení pilates není ve své podstatě kardiovaskulární cvičení. Přestože spalování kalorií není jeho hlavním cílem, je to metoda, která vám pomůže k dlouhým, štíhlým nohám a při pravidelném cvičení vás zbaví tukových polštářků. Současně zdokonalí a zpevní „choulostivé" partie střední části těla, zlepší držení těla a to všechno způsobí, že vypadáte vyšší, štíhlejší a cítíte více energie a sebevědomí.
Cvičení Pilates vám pomůže zpevnit problémové partie (břicho, boky, stehna, hýždě). Protože při cvičení svaly nejen posilujeme, ale i protahujeme, tak nenabývají na objemu - svalová vlákna se naopak protahují.
Pokud navštěvujete kurzy s nižší úrovní náročnosti, získáte skvělý hubnoucí program spojením vhodné úpravy jídelníčku a přidáním některé kardio aktivity (rychlá chůze, jízda na kole nebo plavání).
Pokud navštěvujete kurz Pilates pro více pokročilé, cvičíte již série v rychlejším tempu, a tak zlepšujete svůj kardio trénink. To působí příznivě na metabolismus a pomáhá ztrácet centimetry.

5. Jak je možné, že nejsem po cvičení unavený(á), naopak mi dodá energii?

Díky hlubokému dýchání, které dodá energii zvýšeným přívodem kyslíku do svalů nejste po odcvičené lekci vyčerpaní ani unavení, ale právě naopak. Navíc svaly zapojujeme přesně a účinně, zároveň je posilujeme a protahujeme, takže se ve svalech po cvičení nevytváří kyselina mléčná.

6. Jaký je rozdíl mezi Powerjógou a Pilates?

Ačkoli obě tyto cvičební metody patří do kategorie Body and Mind, Pilates není druhem jógy. V obou případech se jedná o pomalé cvičení s důrazem na správné dýchání. Na rozdíl od powerjógy při Pilates nedýcháte do břicha, ale do do dolní části hrudníku (tzv. laterální dýchání), aby břišní svaly mohly být i při nádechu zpevněné. Zatímco v powerjóze zaujmete polohu těla (ásánu) a následuje výdrž v této poloze, při Pilates hraje hlavní úlohu plynulý, přesný pohyb. Základní sestava Pilates cviků je prováděna vleže na podložce a obvykle se cvičí bez hudby.